IL GeoForm

Rankingresultater 2020

Sesongen 2020 utmerket seg ikke bare ved å være kort. Det var også usedvanlig mye sprit involvert. Her er det Are Eriksen som spriter Harald Aulie etter innkomst og før brikkeavlesning.

Årets sesong ble beklagelig kort, men sesongen avsluttes som den skal med presentasjon av årets ranking. En viss normalitet skal og må vi bevare, og her presenteres de endelige resultatene fra 2020-sesongen. Vi endte på 16 rankingløp da Lillomarka nord-sør hadde en klasse- og løypeinndeling som ikke var kompatibel. Tilsammen i årets sesong deltok 657 løpere i ett eller flere løp i serien.

EDIT: Det viste seg at et løp hadde falt ut av fila vi brukte før i dag. Nå er resultatene korrigert, og siden noen løpere da fikk 8 tellende i stedet for 7, ble det en del endringer i resultatene.

Det kåres vinnere i kort, mellom og hovedranking. I kort og mellom teller bare løp i de to løypene, mens hovedrankingen er den klassiske der alle løp teller. I praksis belønner poengsystemet langløypa såpass at de øverste plassene nesten alltid går til løpere i lang løype.

Å arrangere belønnes også med rankingpoeng. Å være arrangør gir en poengsum som er gjennomsnittet av de to beste løpene i sesongen.

Den komplette lista finnes som en Excel-fil her. Fila er korrigert 23.12. Under begrenses resultatlistene.

Kort løype

I kort tok Knut Tore Solheim fra Nydalen førsteplassen fulgt av Jon S, Fougner. Gisela Sundelin kom hakk i hæl, bare 0,2 poeng bak. Begge disse fra Heming. Det var også kort ned til Anne Regine Bakstad; 0,8 poeng s Tredje beste mannlige løper ble Tor Ommundsen fra DNV og tilsvarende kvinne Merete Bugge.

Tabellen under inneholder alle løpere med minst 4 deltakelser i kortløypa. Kolonnen helt til høyre viser plassering når alle løp teller.

PlassEtternavnFornavnKlubbAnt løpPoengArr.poengPoeng totPlass tot
1SolheimKnut ToreNydalens SK13937,901489,063
2FougnerJon C.Heming Orientering14932,701606,411
3SundelinGiselaHeming Orientering12932,501349,274
4BakstadAnne ReginePrivat10931,701147,645
5OmmundsenTorDNV8929,50929,468
6MadsenØysteinHaugerud IF14924,101601,792
7BuggeMeretePrivat8917,20917,239
8HaugenPerLillomarka OL9910,901016,67
9GrymyrAinaHaugerud IF10874,801069,076
10MyhreSteinBærums Skiklub7821,30821,3311
11HusethEgilKamp/Vestheim IF7814,00814,0412
12EgnerBjørnHeming Orientering9812,70868,2310
13KaarbyPerOver toppen7812,10812,1313
14HangeraasKnut KristenIL GeoForm8801,20801,1514
15LøkenAleidisHeming Orientering6714,70714,6915
16GunnerødBjørnIL GeoForm6674,10674,1416
17KarlsenStig HultgreenIL GeoForm5588,0118,97587,9617
18VollsetToraHeming Orientering5585,30585,318
19FosserPerHeming Orientering5581,90581,9419
20GangeFinnPrivat5578,10578,120
21FøllesdalDagfinnOslostudentenes IK6566,4110,97566,4221
22BerteigVidarIL GeoForm4484,20484,1522
23SikkelandSolveigTyrving IL4480,50480,4923
24StenstadvoldKjellTyrving4474,60474,6224
25OngstadPerPrivat4472,80472,8425
26GunnerødHegeIL GeoForm4463,50463,5126
27AlsosKristinBækkelagets SK4463,50463,527
28NydalAnne MoianRøyken OL4449,10449,0728
29DrageUnniHaugerud IF4443,50443,5429
30AagaardPerHeming Orientering4438,50438,5230
31AulieHaraldIL Koll4421,00420,9531
32FixdalEvaHeming Orientering4405,90405,8832

Mellomløypa

I mellomløypa var det også tett i toppen der Kjell Markset fra Koll klatret til topps bare 0,4 poeng foran Paul Solheim. Bronseplassen tok Lierbygdas Richard Zeiner-Gundersen. Beste kvinne ble Torill Hallan, Lillomarka fulgt av Dagrun Melkild, Heming og Kjersti Skantze, Tyrving.

Tabellen under inneholder alle løpere med minst 4 deltakelser i mellomløypa. Kolonnen helt til høyre viser plassering når alle løp teller.

PlassEtternavnFornavnKlubbAnt løpPoengArr.poengPoeng totPlass tot
1MarksetKjellIL Koll111067,00,01419,155
2SolheimPaulPrivat111066,60,01453,914
3Zeiner-GundersenRichardLierbygda OL81057,7398,31057,7413
4RingstadTorHedrum OL91054,30,01181,8810
5HallanTorilLillomarka OL141053,60,01819,271
6GranlyMartinLillomarka OL81052,80,01052,8414
7BlomRichardFBI121029,60,01513,983
8LahlumTorNordre Follo Orientering81028,7130,81028,6915
9MelkildDagrunHeming Orientering101026,30,01259,496
10SkantzeKjerstiTyrving IL91019,60,01115,0511
11StiansenPeerNydalens SK81019,40,01019,4416
12HultgreenRuneIL GeoForm131016,0128,51561,652
13Smith-MeyerHenrikVBIL81009,80,01009,7717
14HanssenPål WoldstadEiker OL101005,40,01246,577
15HorvathZoltanDNV101001,30,01188,449
16RikheimHaraldPrivat10998,00,01194,538
17GjerdingRoyOK Moss9967,90,01082,8912
18SkantzeDonTyrving IL8943,30,0943,2918
19LianOdd ArneIL Koll7936,50,0936,519
20Drage RotiTorunnFossum IF7914,20,0914,2420
21VollenMagneOSI7901,3131,2901,2921
22LøkenKnut-AndersFossum IF7869,50,0869,4722
23TakvamArnt OveFossum IF7863,40,0863,3823
24RøkkeKjell GormTyrving IL7857,10,0857,1124
25SkjelkvåleBrit LisaIL GeoForm7846,00,0846,0425
26ErichsenAndreasNydalens SK7835,10,0835,0526
27SandelienBjørnHeming Orientering7822,40,0822,3727
28JacobsenSvein STyrving IL6785,50,0785,4728
29MellaSteinOppsal Orientering6776,50,0776,4829
30ChristiansenHåvardPrivat6775,20,0775,1830
31HovKjerstiFossum IF6771,70,0771,6931
32SauarBrita OpheimStatoil Oslo BIL6768,80,0768,832
33KarlsenStig HultgreenIL GeoForm7766,2124,9766,2233
34ØvergaardTormodVestre Akers SK6758,60,0758,634
35BøeTormodVBIL6758,40,0758,4435
36RaaenTrine Marit JustadLierbygda OL6745,70,0745,736
37FismenBrittaFossum IF6738,90,0738,8637
38MartinsenOveHauketo IF6738,40,0738,4338
39SigurdsenRoarRingnes BIL6737,20,0737,2139
40KaarbyPerOver toppen6732,90,0732,8940
41HerudTone JahrenFossum IF6720,00,0719,9741
42SanchisCharlotteHeming Orientering6717,10,0717,0842
43ChristensenLarsDNV6706,60,0706,5943
44ThoKjerstiStabæk IF6705,90,0705,8844
45SommerheinErlendFossum IF5672,20,0672,2245
46AngellTrulsLillomarka OL6662,70,0662,746
47BerteigVidarIL GeoForm5659,50,0659,4647
48ArnesenSigne AstrupHeming Orientering5654,50,0654,5448
49SommerheinPålFossum IF5654,50,0654,4749
50KildahlØysteinØstmarka OK5650,70,0650,7450
51NjåsteinMarianneTyrving IL5649,10,0649,0651
52StenstadvoldKjellTyrving6647,30,0647,2652
53DanielsenAnneNydalens SK5646,80,0646,8353
54NorrudÅse Ulltveit-MoeFossum IF5646,20,0646,254
55KongsbergMortenTyrving IL5635,50,0635,4655
56TurterEllen MarieNydalens SK5631,10,0631,1356
57ClasenClaus FrimannLyberg & Partnere5628,40,0628,3957
58HaldenGunnarNydalens SK5607,60,0607,5558
59ElvekrokVidarEiker OL5575,10,0575,0859
60FeiringHegeTyrving IL5572,60,0572,5560
61RådahlTomTyrving IL5559,30,0559,2861
62ChristensenPetterDNV5549,00,0549,0462
63HenriksenJan ToreNorges Bank BIL4536,10,0536,0963
64BøhlerengenBoye DirroOppsal Orientering4535,70,0535,7264
65TeiglandRuneØstmarka OK4534,70,0534,7465
66TandrevoldEirikFossum IF4531,00,0531,0266
67HasaasOlavFossum IF4530,20,0530,1667
68ØhlckersMildaTyrving IL4529,20,0529,1668
69HerlandClaes-TommyIndre Østfold OK4528,80,0528,8169
70LefdahlPer MortenMetier OEC4523,00,0523,0470
71EkebergPer KristianTyrving IL4521,40,0521,4171
72Eide-FredriksenHaraldHeming Orientering4521,40,0521,3572
73StrandhagenTorgeirRøyken OL4520,00,0520,0473
74NæssPetterOppsal Orientering4517,90,0517,9474
75MelsomTerjeFossum IF4517,90,0517,9175
76ØhlckersPerTyrving IL4514,90,0514,9476
77NørstebøSidsel OwrenTyrving IL4511,10,0511,1177
78HultgreenWencheTyrving IL4500,70,0500,6978
79OhmSindreNordre Follo Orientering4495,10,0495,0779
80FlågenIda MarieHeming Orientering4495,00,0495,0180
81BjerkreimWencheFossum IF4481,00,048181
82BergstrømHasseTyrving IL4478,00,0477,9882
83NorderudThorTyrving IL4475,50,0475,5183
84FixdalTrudeIL Koll4473,70,0473,6984
85BroadwellSharonIL GeoForm4467,00,0467,0485
86BjaalandHelgeHeming Orientering4458,60,0458,5886
87NorderudAnne KristineTyrving IL4453,00,045387
88NipenOlavTyrving4452,60,0452,6288
89GrandumØyvindIL GeoForm4445,6126,7445,689
90ØderudIngeborgBækkelagets SK4443,90,0443,8590

Hovedranking og utholdenhet

I hovedrankingen var marginene mellom løperne på pallen klarer. Espen Beer Pryds fra Heming tok en klar seier 7,2 poeng foran Mathias Nipen. På tredje finner broren vi Thomas med bare 2,6 poeng mindre.

Hovedrankingens tre beste kvinner ble Audrun Utskarpen fulgt av Toril Hallan, Lillomarka og Trude Fixdal, Koll.

Sist men ikke minst har vi utholdenhetsprisen som gis til den løper som har tilbrakt mest tid i skogen som deltaker i rankingløpserien. Her teller alle fullførte og godkjente løp. Vinner i år ble Harald Iwe som har kost seg i løypene i 20 timer og 48 sekunder.

Tabellen under viser hovedrankingens 100 beste poengsummer.

PlassEtternavnFornavnKlubbAnt løpPoengArr.poengPoeng totPlass tot
1PrydzEspen BeerHeming Orientering121194,6150,961780,734
2NipenMathiasBækkelagets SK111187,4149,541617,929
3NipenThomasIL Tyrving91184,8150,111234,7735
4SchlaupitzHolgerIL GeoForm111179,501616,9710
5GrønnebergSkageHeming Orientering111169,4148,551440,7419
6HeirMortenFossum IF131168,801885,542
7GravirGjermundVBIL91150,801279,7130
8BårtveitKnutBø OL101148,801426,0820
9WinsvoldGløer OSentrum OK91146,701232,7736
10SystadRolv AndersLyn Ski81143,101143,1446
11HeitmannStåleFossum IF121141,301690,387
12EggeGuttormIL GeoForm101131,8285,691365,4923
13IweHaraldIL GeoForm161125,502098,281
14HenriksenJan ToreNorges Bank BIL101120,301324,1126
15GrindeBjørnIL GeoForm91118,401215,637
16Zeiner-GundersenRichardLierbygda OL131114,4423,441740,985
17TallaksenTor ChristianPrivat101112,701373,5122
18EriksenAreOslostudentenes IK101086,1137,531343,8725
19LahlumJonIL GeoForm121079,8273,871599,4413
20KippernesFrank ÅgeFFI BIL131079,601707,666
21MyglandJohanIL GeoForm121071,701524,6915
22MarksetKjellIL Koll111067,001419,1521
23SolheimPaulPrivat111066,601453,9118
24RingstadTorHedrum OL101059,601317,2827
25UtskarpenAudrunIL GeoForm81058,4134,471058,3955
26LundHarald ØstgaardILGeoForm91054,8134,181104,7851
27HallanTorilLillomarka OL141053,601819,273
28GranlyMartinLillomarka OL81052,801052,8456
29FixdalTrudeIL Koll101052,601272,7231
30BuggeGeorg A.Privat81052,601052,5557
31SauarBrita OpheimStatoil Oslo BIL91048,301171,2540
32RisvollKetilTyrving IL81041,501041,5259
33OtterslandPer KristianNydalens SK101040,701286,2829
34LahlumTorNordre Follo Orientering91034,9130,841158,2541
35AulieHaraldIL Koll101034,201214,2938
36JohansenFrodeEquinor BIL91032,901130,0747
37BlomRichardFBI121029,601513,9816
38MelkildDagrunHeming Orientering101026,301259,4932
39StiansenPeerNydalens SK91025,601150,3442
40BerteigVidarIL GeoForm91024,101143,6145
41NygårdSveinNorges Bank BIL71022,101022,0560
42BøeTormodVBIL81021,501021,4561
43VollenMagneOSI81021,3131,161021,3262
44SkantzeKjerstiTyrving IL91019,601115,0549
45NoerLars KareliusNRK71016,601016,6463
46HultgreenRuneIL GeoForm141016,0128,491681,938
47Smith-MeyerHenrikVBIL81009,801009,7765
48FismenBrittaFossum IF81006,201006,1766
49HanssenPål WoldstadEiker OL101005,401246,5733
50HorvathZoltanDNV111001,301303,8628
51KaarbyPerOver toppen131000,901545,0214
52RikheimHaraldPrivat10998,001194,5339
53LøkenKnut-AndersFossum IF9996,601110,5650
54KjølsethToreNydalens SK7994,90994,8867
55OlaussonMikaelOslostudentenes IK7990,4145,49990,4468
56MelsomTerjeFossum IF8986,70986,6969
57StenstadvoldKjellTyrving10981,901121,8848
58SkjelkvåleBrit LisaIL GeoForm8977,60977,670
59FagerhaugArePrivat10974,701146,9644
60LøkenAleidisHeming Orientering9969,301087,2352
61GjerdingRoyOK Moss9967,901082,8953
62HauglandØyvindKlubbløs7964,50964,5171
63KarlsenStig HultgreenIL GeoForm11959,8124,931235,2134
64SkantzeDonTyrving IL8943,30943,2972
65GjeinLars ErikFossum IF7942,90942,9173
66SommerheinErlendFossum IF7938,60938,5674
67OmmundsenTorDNV9938,401052,4158
68SolheimKnut ToreNydalens SK13937,901489,0617
69LianOdd ArneIL Koll7936,50936,575
70KløvrudJens OlavLillomarka OL7936,40936,4376
71FosserPerHeming Orientering8934,30934,2777
72FougnerJon C.Heming Orientering14932,701606,4111
73SundelinGiselaHeming Orientering12932,501349,2724
74BakstadAnne ReginePrivat10931,701147,6443
75KildahlØysteinØstmarka OK7929,50929,5278
76MadsenØysteinHaugerud IF14924,101601,7912
77BuggeMeretePrivat8917,20917,2379
78OnsagerKnutIL GeoForm7914,90914,8580
79Drage RotiTorunnFossum IF7914,20914,2481
80DanielsenAnneNydalens SK7913,90913,9382
81HaugenPerLillomarka OL9910,901016,664
82ThorstensenErikIL GeoForm8907,00906,9983
83ÖstgrenBjörn MoIL GeoForm7907,00906,9784
84JacobsenSvein STyrving IL7905,40905,3685
85VogelsangChristianNydalens SK6898,90898,8586
86JacobsenKristofferTyrving IL6898,70898,787
87ØvergaardTormodVestre Akers SK7890,70890,6988
88RyghKarl EvenHeming Orientering6877,30877,2689
89GrymyrAinaHaugerud IF10874,801069,0754
90KongsbergMortenTyrving IL7874,30874,390
91TakvamArnt OveFossum IF7863,40863,3892
92SigurdsenRoarRingnes BIL7857,10857,1293
93RøkkeKjell GormTyrving IL7857,10857,1194
94RaaenTrine Marit JustadLierbygda OL7855,60855,5795
95SauarErikIL Koll7854,40854,3696
96ErichsenAndreasNydalens SK7835,10835,0597
97HeirStigAsker skiklubb6833,00833,0298
98NummedalGeirPrivat7822,50822,599
99SandelienBjørnHeming Orientering7822,40822,37100
100MyhreSteinBærums Skiklub7821,30821,33101

Nettsidene opp igjen

Nå er nettsidene oppe igjen etter flere måneders nedetid. Takk til dataekspert Terje Didriksen!

1 2 3 27